Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat sigortası; karayolu, havayolu, denizyolu veya demiryoluyla bir yerden farklı bir yere eşya taşınması esnasında oluşabilecek problemlere karşı müşterilerin eşyalarının genel ve özel şartlar ile belirlenmiş sınıflar kapsamında garanti altına alınmasıdır. Özellikle şehirlerarası veya uluslararası taşınma işlemlerinde sıkça tercih edilen sigortalı nakliyat hizmeti, her türlü yükün taşınması esnasında karşılaşılabilecek kaza veya yangın gibi risklere karşı önlem alınmasıdır.  Kuzenler Asansör Kiralama olarak, müşterilerimizin eşyalarının herhangi bir olaya karşı fiziken zarar görmesi durumunda sigortalı nakliyat çerçevesinde teminat altına almaktayız.

Nakliyat sektöründe firmamızdan kaynaklı olmasa dâhil daima bir risk unsuru bulunmaktadır. Eşya taşınması esnasında karşılaşılabilecek tehlikelere karşı, nakliyesi yapılan ürünlerin güvence altına alınması önemli bir unsurdur. Nakliyat sigortası hem ekonomik hem de manevi kayıpların önüne geçilmesini sağlayan bir garanti şeklidir. Bu kapsamda nakliyat sigortası üç farklı şekilde yapılmaktadır:

1-) Tam Ziya: En az kapsamlı bu sigorta türünde, eşyalarınız yalnızca taşınacak araçla beraber hasar gördüğünde teminatı sağlanmaktadır. Örneğin gemi yolu taşımacılıkta geminin tamamen batması durumunda sigorta devreye girer, aksi haldeki durumlar garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

2-) Dar Kapsamlı Teminat: Burada yapılan sigortada sadece belirli durumlara karşı eşyalarınız güvence altına alınır. Örneğin yanma, devrilme veya çarpışma gibi olaylarda taşınan yükün kısmen teminatı sağlanır. Burada eşyalarınızın ıslanması ve çalınması gibi durumlar sigorta kapsamı dışında kalır.

3-) Geniş Kapsamlı Teminat: Şehirlerarası yolculuklarda müşterilerimizin sıklıkla tercih ettiği bu sigorta türünde; taşınacak eşyalarınızın adresinizden alınıp teslim edilene kadar karşılaşılabilecek bütün problemlere karşı garantisi yapılmaktadır. Firmamızın ekibinin yükleme ve boşaltma yaparken oluşabilecek hasarlara karşı da teminat sağlayan sigorta türü, sadece yükün kendinden var olan kusurlarını kapsam altına almamaktadır.

Neden Nakliyat Sigortası Yaptırmalısınız?

Tam ziya, dar kapsamlı ve geniş kapsamlı teminat seçenekleri sunan nakliyat sigortası, eşyalarınızın taşıma aracı ile birlikte; çarpma, devrilme, yanmama gibi tüm değerini kaybetmesine neden olacak faktörlerden korunmasını sağlayarak zarara uğramanızı engellemektedir.

Nakliyat Sigortası Avantajları

Şehirlerarası veya uluslararası taşımacılık süreci devam ederken, tüm eşyalarınızın güvence altına alınması sigortalı nakliyat sayesinde gerçekleşmektedir. Eşyalarınızda çizik veya darbe oluşmadan, dikkatle teslim edilebilmesi adına, en iyi şekilde ambalajlanarak nakliye aracına yerleştirilmektedir. Sigortalı nakliyatı tercih etmenizin en önemli avantajı; eşyalarınızın risk altında kalmadan hasarsız bir şekilde teslim edilmesindir.  Ayrıca sigortalı nakliyat bir firmanın güvenilir olduğunun temsilcisidir.

İstanbul içerisinde sigortalı nakliyat yapmadıklarını söyleyen birçok firma bulunmaktadır. Bunun nedeni taşınma esnasında birçok eşyanızın kaybolacağını (çalınacağını) veya özensiz taşımadan dolayı kırılacaklarını zaten önceden biliyor olmalarıdır. Kuzenler Asansör Kiralama firması olarak sizlere üç kapsamda nakliyat sigortası seçeneği sunmaktayız. Bu sigortalar hem eşyalarınızın çalınmasına karşı güvence altına alınacağını hem de güvenilir ve sağlam bir firmayla nakliyat işlemi gerçekleştireceğinizi kanıtlamaktadır.

16 Mayıs 2021
217 kez görüntülendi
Call Now Button+90 532 622 97 66